Blog o wpływie na zdrowie

Aktualności

Leki bez recepty na wątrobę – kiedy po nie sięgnąć?

Leki bez recepty są często stosowane w leczeniu chorób wątroby oraz we wspomaganiu pracy tego narządu. Warto wiedzieć, kiedy można przyjmować preparaty na wątrobę i po które z nich sięgnąć w razie potrzeby.

Leki bez recepty na wątrobę z fosfolipidami

Leki na wątrobę należą do jednych z najczęściej stosowanych przez pacjentów preparatów dostępnych bez recepty. W zależności od konkretnych potrzeb, lepsze efekty może przynieść inny lek. Warto mieć na uwadze, że leki bez recepty na wątrobę powinny być przyjmowane jedynie przy łagodnych dolegliwościach. Jeśli bowiem objawy ze strony wątroby są bardzo nasilone lub utrzymują się dłuższy okres czasu, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Bywa też tak, że leki bez recepty wspomagające funkcjonowanie wątroby zalecane są w celu wsparcia procesu leczenia. Wówczas, niektóre preparaty mogą być przyjmowane również długotrwale.

Apteka Dla Rodziny oferuje bogaty wybór leków bez recepty: https://aptekadlarodziny.pl/leki-bez-recepty.html. Można tu znaleźć preparaty z fosfolipidami, które działają ochronnie na komórki wątroby. Stabilizują błonę komórek wątroby i wspierają proces ich regeneracji. Leki bez recepty z fosfolipidami zaleca się stosować przy chorobach wątroby. Fosfolipidy ograniczają też wpływ substancji toksycznych na wątrobę, dlatego rekomendowane są przy uszkodzeniach wątroby wywołanych nieodpowiednią dietą, lekami czy też alkoholem. Leki bez recepty z fosfolipidami można też przyjmować przy zapaleniu wątroby. Substancje te są bezpieczne nawet przy długotrwałym stosowaniu, dlatego nie mają ograniczeń co do długości terapii.

Leki bez recepty wspomagające pracę wątroby

Leki bez recepty mogą też skutecznie łagodzić objawy niestrawności, które nierzadko pojawiają się po spożyciu ciężkostrawnego posiłku. Przy problemach z trawieniem warto pamiętać o lekach bez recepty z ostropestem plamistym. Zawarta w nich sylimaryna posiada wielokierunkowe działanie. Ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wpływa korzystnie na pracę wątroby. Może poprawiać też parametry lipidowe. Leki bez recepty z sylimaryną łagodzą nieprzyjemne dolegliwości związane z zaburzeniami trawienia, takie jak nudności, ból brzucha, odbijanie czy wzdęcia. Sylimaryna może być także wspomagająco stosowana przy ostrych i przewlekłych chorobach wątroby.

W Aptece Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/ można znaleźć różnorodne preparaty wspierające funkcjonowanie wątroby. Dostępne są one w kilku postaciach, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiedni preparat do własnych preferencji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *